Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Rize CHP Çayın Duayenlerini Toparlıyor

Giresun, Trabzon ve Artvin’den Çay Üreticileri, Üretici Birlikleri ve Sektörün Temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Katılacağı Toplantıyla Rize’de Buluşacak…

11 Nisan 2016 - 9:44 'de eklendi ve 450 kez görüntülendi. A+A-

Rize CHP Çayın Duayenlerini Toparlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Rize İl Örgütü, 2016 Yılı Yaş Çay Kampanyası öncesinde çay üreticileri, üretici birlikleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek, çayın sorunları ve çözüm önerilerini tartışacak.

CHP Genel Merkezi ile koordineli olarak ortak yürütülen çalışmalar sonrasında, Türk Çay Sektöründeki üretim, işleme ve pazarlama sorunları ile Türk Çaycılığının geleceği konusunda ortak bir panel-forum düzenleyen CHP Rize İl Örgütü, çalışmada sunulacak bildiri ve raporları da kitaplaştıracak.

Program kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da 15 Nisan’da Rize’ye geleceği ve 2 günlük Rize programında çalışmalara katılacağı bildirildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Rize programına, Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi Üyelerinin yanında birçok Milletvekili ile birlikte çeşitli sivil toplu örgütlerinin de Genel Başkan ve temsilcilerinin de katılacağı öğrenildi.

Çalışmalara ilişkin Rize İl Başkanlığı bünyesinde, il yöneticileri ve ilçe başkanlarından oluşan 22 kişilik bir komisyon oluşturulduğu ifade edilirken; Rize’deki etkinliğe çok sayıda davetlinin de katılacağı kaydedildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, Genel Merkezle koordineli olarak Rize’de düzenleyecekleri ’Çay Panel/Forumu’ için çalışmaları ve program akışı konusunda çalışmaların sürdüğünü ifade ederek; “Programa Genel Başkanımız da katılacak. Yaş çay kampanyası öncesinde, Türk çayının geleceği açısından farkındalık yaratarak, bölgemizdeki tüm üretici birlikleri ve sektör temsilcileriyle ortak sorunları tartışıp, ortak çözüm arayışlarına ön ayak olmak istiyoruz. Program kapsamında yapılacak konuşmalar, sunumlar ve bildirileri kitaplaştırarak, elle tutulur bir çalışma ortaya koyacağız. Giresun’dan, Trabzon ve Artvin’den üretici birlikleri, sivil toplum kuruluşları, üreticiler Rize’deki bu çalışmada bir araya gelecekler. Hiçbir ayrım yapmadan emeğimize, çayımıza ve geleceğimize sahip çıkarak Türk çaycılığının geleceğini hep birlikte garantiye almak azmindeyiz” dedi.

Rize Kültür Merkezinde 16 Nisan Cumartesi günü sabah 09.00’da itibaren gün boyu sürmesi planlanan çalışma kapsamında, çeşitli üniversitelerden çay ve tarım alanında bilim insanları, ekonomik ve sosyal alanlarda çalışma yapan sivil toplum örgütlerinin Genel Başkan ve temsilcilerinin katılacağı Panel-Forumda çayın geleceği açısından yapılması gerekenler tartışılacak.

Program sonrasında ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bölgedeki çay üreticileri, sivil toplum örgütleri, üretici birlikleri, odalar ve borsalar ile kooperatifler ve Ziraat Odalarının temsilcileriyle bir araya gelerek ’Yuvarlak Masa Toplantısı’ yapacak, sorunları ve çözüm önerilerini dinleyecek. Kılıçdaroğlu, bu toplantının ardından ortak metinle oluşturulan sonuç bildirisiyle birlikte basın toplantısı yapacak ve toplantı sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacak.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Rize’deki programı öncesinde 15 Nisan Cuma günü öğlen saatlerinde Rize’ye geleceği ve Fındıklı başta olmak üzere Ardeşen, Pazar ve Çayeli’ni de ziyaret edeceği, akşam da CHP örgütleriyle değerlendirme toplantısı yapacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun, 16 Nisan Cumartesi günü Rize’de düzenlenecek Çay Panel-Forumu, Sektör Temsilcileriyle Buluşması ve Basın Toplantısının ardından akşam saatlerinde Rize’den ayrılacağı ve Ankara’ya döneceği belirtildi.

Kaynak: lazika

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Komşu Ülkemiz Gürcistan’da İlk Korona Virüsü Vakası Doğrulandı Komşu Ülkemiz Gürcistan’da İlk Kor...

Gürcistan'da ilk korona virüsü vakasının İran'dan dönen bir vatandaşta tespit edildiği duyuruldu. ...

‘Kahverengi Kokorca’ Fındık Bahçelerini Tehdit Ediyor ‘Kahverengi Kokorca’ Fındık ...

Yayılması ve çoğalması çok kolay ve hızlı bir şekilde oluyor! ...

Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınl...

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanması durumunda ortaya çıkacak olan eserin görselleri yayınlandı....

Araplar Yatırım Amaçlı Fındık Bahçesi Satın Alıyor Araplar Yatırım Amaçlı Fındık Bahçesi Sa...

Araplar Karadeniz Bölgesi'nde fındık bahçesi satın alıyor....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Arhavisporumuz Şampiyonluğa Koşuyor! Arhavispor 2-0 Çayelispor Arhavisporumuz Şampiyonlu...

Bölgesel Amatör Lig 3. gurupta mücadele eden temsilcimiz Arh...

Komşu Ülkemiz Gürcistan’da İlk Korona Virüsü Vakası Doğrulandı Komşu Ülkemiz Gürcistan&#...

Gürcistan'da ilk korona virüsü vakasının İran'dan dönen bir ...

‘Kahverengi Kokorca’ Fındık Bahçelerini Tehdit Ediyor ‘Kahverengi Kokorca...

Yayılması ve çoğalması çok kolay ve hızlı bir şekilde oluyor...

Çaykur İlçemizde 40 Yeni İşçi Alacak Çaykur İlçemizde 40 Yeni ...

ÇAYKUR, Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında...

BM’den korkutan koronavirüs açıklaması BM’den korkutan kor...

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ç...

İlçemizde Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor İlçemizde Kar Temizleme Ç...

Bölgemizde iki gündür süren şiddetli kar yağışı sonrasında, ...

İlçemizde Kar Nedeniyle Bir Çok Yer Yıkıldı İlçemizde Kar Nedeniyle B...

Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçed...

İlçemizde Eğitime Kar Engeli İlçemizde Eğitime Kar Eng...

İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 günlük ara ve...

Osman Nuri Özkan’ın Kaleminden ‘Karadeniz ve Atmaca’ Osman Nuri Özkan’ın...

Osman Nuri Özkan'ın kaleminden 'Karadeniz ve Atmaca'...

Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu Günü Koptekin ve Çalıkoğlu Ail...

CHP önceki dönem Arhavi Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇALIKOĞLU...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO