Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Rize CHP Çayın Duayenlerini Toparlıyor

Giresun, Trabzon ve Artvin’den Çay Üreticileri, Üretici Birlikleri ve Sektörün Temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Katılacağı Toplantıyla Rize’de Buluşacak…

11 Nisan 2016 - 9:44 'de eklendi ve 411 kez görüntülendi. A+A-

Rize CHP Çayın Duayenlerini Toparlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Rize İl Örgütü, 2016 Yılı Yaş Çay Kampanyası öncesinde çay üreticileri, üretici birlikleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek, çayın sorunları ve çözüm önerilerini tartışacak.

CHP Genel Merkezi ile koordineli olarak ortak yürütülen çalışmalar sonrasında, Türk Çay Sektöründeki üretim, işleme ve pazarlama sorunları ile Türk Çaycılığının geleceği konusunda ortak bir panel-forum düzenleyen CHP Rize İl Örgütü, çalışmada sunulacak bildiri ve raporları da kitaplaştıracak.

Program kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da 15 Nisan’da Rize’ye geleceği ve 2 günlük Rize programında çalışmalara katılacağı bildirildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Rize programına, Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi Üyelerinin yanında birçok Milletvekili ile birlikte çeşitli sivil toplu örgütlerinin de Genel Başkan ve temsilcilerinin de katılacağı öğrenildi.

Çalışmalara ilişkin Rize İl Başkanlığı bünyesinde, il yöneticileri ve ilçe başkanlarından oluşan 22 kişilik bir komisyon oluşturulduğu ifade edilirken; Rize’deki etkinliğe çok sayıda davetlinin de katılacağı kaydedildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, Genel Merkezle koordineli olarak Rize’de düzenleyecekleri ’Çay Panel/Forumu’ için çalışmaları ve program akışı konusunda çalışmaların sürdüğünü ifade ederek; “Programa Genel Başkanımız da katılacak. Yaş çay kampanyası öncesinde, Türk çayının geleceği açısından farkındalık yaratarak, bölgemizdeki tüm üretici birlikleri ve sektör temsilcileriyle ortak sorunları tartışıp, ortak çözüm arayışlarına ön ayak olmak istiyoruz. Program kapsamında yapılacak konuşmalar, sunumlar ve bildirileri kitaplaştırarak, elle tutulur bir çalışma ortaya koyacağız. Giresun’dan, Trabzon ve Artvin’den üretici birlikleri, sivil toplum kuruluşları, üreticiler Rize’deki bu çalışmada bir araya gelecekler. Hiçbir ayrım yapmadan emeğimize, çayımıza ve geleceğimize sahip çıkarak Türk çaycılığının geleceğini hep birlikte garantiye almak azmindeyiz” dedi.

Rize Kültür Merkezinde 16 Nisan Cumartesi günü sabah 09.00’da itibaren gün boyu sürmesi planlanan çalışma kapsamında, çeşitli üniversitelerden çay ve tarım alanında bilim insanları, ekonomik ve sosyal alanlarda çalışma yapan sivil toplum örgütlerinin Genel Başkan ve temsilcilerinin katılacağı Panel-Forumda çayın geleceği açısından yapılması gerekenler tartışılacak.

Program sonrasında ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bölgedeki çay üreticileri, sivil toplum örgütleri, üretici birlikleri, odalar ve borsalar ile kooperatifler ve Ziraat Odalarının temsilcileriyle bir araya gelerek ’Yuvarlak Masa Toplantısı’ yapacak, sorunları ve çözüm önerilerini dinleyecek. Kılıçdaroğlu, bu toplantının ardından ortak metinle oluşturulan sonuç bildirisiyle birlikte basın toplantısı yapacak ve toplantı sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacak.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Rize’deki programı öncesinde 15 Nisan Cuma günü öğlen saatlerinde Rize’ye geleceği ve Fındıklı başta olmak üzere Ardeşen, Pazar ve Çayeli’ni de ziyaret edeceği, akşam da CHP örgütleriyle değerlendirme toplantısı yapacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun, 16 Nisan Cumartesi günü Rize’de düzenlenecek Çay Panel-Forumu, Sektör Temsilcileriyle Buluşması ve Basın Toplantısının ardından akşam saatlerinde Rize’den ayrılacağı ve Ankara’ya döneceği belirtildi.

Kaynak: lazika

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Berna Laçin’in Kaleminden: “Yeşile Doyacağınız Bir Tatil Rotası Karadeniz” Berna Laçin’in Kaleminden: “...

Berna Laçin'in Vatan gazetesinde yayımlanan köşe yazısı;...

Doğu Karadeniz’e Çay ve Fındıktan Sonra Yeni Ürün: Stevia Doğu Karadeniz’e Çay ve Fındıktan ...

Stevia bitkisinin Rize'de 5 yıldır sürdürülen deneme üretimini başarıyla tamamladı ...

Rize-Artvin Havalimanı İnşaatı Devam Ediyor Rize-Artvin Havalimanı İnşaatı Devam Edi...

Rize'nin Pazar ilçesi Yeşilköy köyünde, Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı Rize- Artvin Havalimanı'nda, çalışm...

Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa İlçelerinin Bazı Mahallelerinde Şüpheli Hayvan Ölümleri Meydana Geldi. Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa İlçelerinin Ba...

İlçelerde bazı büyükbaş hayvanlarda da görülen durum üzerine ilçe belediyelerince hoparlörlerden anons yapılarak "Hayvanlarınızı dışarı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu Belediye Başkanı Vasfi Ku...

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtma Tesisinde İnceleme...

Vasfi Kurdoğlu Mazbatasını Alarak Göreve Başladı Vasfi Kurdoğlu Mazbatasın...

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin tamamlanmasının ardınd...

Vasfi Kurdoğlu: ‘Biz Derman Olmak, Nefes Aldırmak İçin Geliyoruz’ Vasfi Kurdoğlu: ‘Bi...

Arhavi CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu’nda durmak y...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre Arhavi CHP Seçim Koordinasyon Merkezini Ziyaret Etti CHP Genel Başkan Yardımcı...

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve İl Başkanı Ahmet Bib...

Arhavi’de CHP Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı Gerçekleştirildi Arhavi’de CHP Seçim...

Arhavi CHP Seçim Koordinasyon Merkezi Milletvekili Uğur Bayr...

Vasfi Kurdoğlu Kadınlar Gününü Kadınlara Çiçek Vererek Kutladı Vasfi Kurdoğlu Kadınlar G...

Arhavi CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu 8 Mart Dünya...

Vasfi Kurdoğlu’ndan Eğitime Özel Önem Vasfi Kurdoğlu’ndan...

Arhavi’de CHP Belediye Başkan adayı Vasfi Kurdoğlu bu defa e...

CHP Arhavi Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu Siyaset Sahnesine Renk Kattı CHP Arhavi Belediye Başka...

CHP Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Arhavi’de siyaset...

Vasfi Başkan: ‘İlçede Sıkmadık El, Ziyaret Etmedik Ev Bırakmayacağız’ Vasfi Başkan: ‘İlçe...

Arhavi’de CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu Esnaf ziy...

Arhavi’de CHP ve İyi Parti El Ele Gövde Gösterisi Yaptı Arhavi’de CHP ve İy...

Arhavi'de CHP ile İYİ PARTİ arasında yerel seçimlerde iş bir...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO