Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Rize CHP Çayın Duayenlerini Toparlıyor

Giresun, Trabzon ve Artvin’den Çay Üreticileri, Üretici Birlikleri ve Sektörün Temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Katılacağı Toplantıyla Rize’de Buluşacak…

11 Nisan 2016 - 9:44 'de eklendi ve 442 kez görüntülendi. A+A-

Rize CHP Çayın Duayenlerini Toparlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Rize İl Örgütü, 2016 Yılı Yaş Çay Kampanyası öncesinde çay üreticileri, üretici birlikleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek, çayın sorunları ve çözüm önerilerini tartışacak.

CHP Genel Merkezi ile koordineli olarak ortak yürütülen çalışmalar sonrasında, Türk Çay Sektöründeki üretim, işleme ve pazarlama sorunları ile Türk Çaycılığının geleceği konusunda ortak bir panel-forum düzenleyen CHP Rize İl Örgütü, çalışmada sunulacak bildiri ve raporları da kitaplaştıracak.

Program kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da 15 Nisan’da Rize’ye geleceği ve 2 günlük Rize programında çalışmalara katılacağı bildirildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Rize programına, Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi Üyelerinin yanında birçok Milletvekili ile birlikte çeşitli sivil toplu örgütlerinin de Genel Başkan ve temsilcilerinin de katılacağı öğrenildi.

Çalışmalara ilişkin Rize İl Başkanlığı bünyesinde, il yöneticileri ve ilçe başkanlarından oluşan 22 kişilik bir komisyon oluşturulduğu ifade edilirken; Rize’deki etkinliğe çok sayıda davetlinin de katılacağı kaydedildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı, Genel Merkezle koordineli olarak Rize’de düzenleyecekleri ’Çay Panel/Forumu’ için çalışmaları ve program akışı konusunda çalışmaların sürdüğünü ifade ederek; “Programa Genel Başkanımız da katılacak. Yaş çay kampanyası öncesinde, Türk çayının geleceği açısından farkındalık yaratarak, bölgemizdeki tüm üretici birlikleri ve sektör temsilcileriyle ortak sorunları tartışıp, ortak çözüm arayışlarına ön ayak olmak istiyoruz. Program kapsamında yapılacak konuşmalar, sunumlar ve bildirileri kitaplaştırarak, elle tutulur bir çalışma ortaya koyacağız. Giresun’dan, Trabzon ve Artvin’den üretici birlikleri, sivil toplum kuruluşları, üreticiler Rize’deki bu çalışmada bir araya gelecekler. Hiçbir ayrım yapmadan emeğimize, çayımıza ve geleceğimize sahip çıkarak Türk çaycılığının geleceğini hep birlikte garantiye almak azmindeyiz” dedi.

Rize Kültür Merkezinde 16 Nisan Cumartesi günü sabah 09.00’da itibaren gün boyu sürmesi planlanan çalışma kapsamında, çeşitli üniversitelerden çay ve tarım alanında bilim insanları, ekonomik ve sosyal alanlarda çalışma yapan sivil toplum örgütlerinin Genel Başkan ve temsilcilerinin katılacağı Panel-Forumda çayın geleceği açısından yapılması gerekenler tartışılacak.

Program sonrasında ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bölgedeki çay üreticileri, sivil toplum örgütleri, üretici birlikleri, odalar ve borsalar ile kooperatifler ve Ziraat Odalarının temsilcileriyle bir araya gelerek ’Yuvarlak Masa Toplantısı’ yapacak, sorunları ve çözüm önerilerini dinleyecek. Kılıçdaroğlu, bu toplantının ardından ortak metinle oluşturulan sonuç bildirisiyle birlikte basın toplantısı yapacak ve toplantı sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacak.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Rize’deki programı öncesinde 15 Nisan Cuma günü öğlen saatlerinde Rize’ye geleceği ve Fındıklı başta olmak üzere Ardeşen, Pazar ve Çayeli’ni de ziyaret edeceği, akşam da CHP örgütleriyle değerlendirme toplantısı yapacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun, 16 Nisan Cumartesi günü Rize’de düzenlenecek Çay Panel-Forumu, Sektör Temsilcileriyle Buluşması ve Basın Toplantısının ardından akşam saatlerinde Rize’den ayrılacağı ve Ankara’ya döneceği belirtildi.

Kaynak: lazika

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınl...

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanması durumunda ortaya çıkacak olan eserin görselleri yayınlandı....

Araplar Yatırım Amaçlı Fındık Bahçesi Satın Alıyor Araplar Yatırım Amaçlı Fındık Bahçesi Sa...

Araplar Karadeniz Bölgesi'nde fındık bahçesi satın alıyor....

Berna Laçin’in Kaleminden: “Yeşile Doyacağınız Bir Tatil Rotası Karadeniz” Berna Laçin’in Kaleminden: “...

Berna Laçin'in Vatan gazetesinde yayımlanan köşe yazısı;...

Doğu Karadeniz’e Çay ve Fındıktan Sonra Yeni Ürün: Stevia Doğu Karadeniz’e Çay ve Fındıktan ...

Stevia bitkisinin Rize'de 5 yıldır sürdürülen deneme üretimini başarıyla tamamladı ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Osman Nuri Özkan’ın Kaleminden ‘Karadeniz ve Atmaca’ Osman Nuri Özkan’ın...

Osman Nuri Özkan'ın kaleminden 'Karadeniz ve Atmaca'...

Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu Günü Koptekin ve Çalıkoğlu Ail...

CHP önceki dönem Arhavi Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇALIKOĞLU...

Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı Rize Artvin Havalimanı Gö...

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanmas...

Cumhuriyetimizin 96. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı Cumhuriyetimizin 96. Yılı...

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Mustafa...

İSTAD Yönetiminden Şişli Belediyesine Ziyaret İSTAD Yönetiminden Şişli ...

İstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD) yönetim kurlu Başkanı Tu...

Bayburt Belediyespor’u Farklı Geçen Arhavispor Zirve Yarışına Ortak! Bayburt Belediyespor̵...

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden temsilcimiz Arhavispor,...

Musa Ulutaş Vefatının 2. Yıldönümünde Mezarı Başında Anıldı Musa Ulutaş Vefatının 2. ...

İki yıl önce ani bir rahatsızlık sonucu aramızdan ayrılan Ar...

Milli Takımın Yıldızı Hemşehrimiz Arhavili Merih Demiral’ın Herkese Örnek Olacak Hayat Hikayesi Milli Takımın Yıldızı Hem...

Kocaeli Karamürsel’de dünyaya gelen Merih’in ail...

ARDOS’tan 1. Hamsi Şenliği ARDOS’tan 1. Hamsi Şenliğ...

Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (Ardos) organizasyon...

Arhavi’li Genç Bürokrat Tuncay Tolga Özçakmak, Şişli Belediyesine Transfer Oldu Arhavi’li Genç Büro...

Arhavi’li Tuncay Tolga Özçakmak Şişli Belediyesi Halkla İliş...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO