Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Muharrem İnce Arhavi’de Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

İnce, Referandumda Neden HAYIR Denilmesi Gerektiğini Anlattı

04 Nisan 2017 - 18:16 'de eklendi ve 1775 kez görüntülendi. A+A-

Muharrem İnce Arhavi’de Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum oylaması öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Arhavi’de vatandaşlarla buluştu. İnce referandumda neden HAYIR denilmesi gerektiğini anlattı.

Konuşmasına, Cumhuriyet’in başı belada biz onun için buradayız diyerek başlayan İnce, “çünkü abiduk gubidik yöntemlerle başbakan oluyorlar. Onlar bu şeyleri anlayamaz. Şimdi bundan inşallah kurtulacağız. Sandığın başında kararsız olmayacağız. Bana bir şey olmaz demeyeceksiniz ben AKP’liyim bana hiçbir şey olmaz demeyeceksiniz ve sandığa gideceksiniz. Çünkü mahallenin başına gelen senin de başına gelecek. Sandıkta Arhavi yakışanı yapacaktır Yetmiş yaşındaki büyüklerime sesleniyorum. Arazilerinizin tapularını oğullarınıza vermiyorsunuz da 80 milyonluk ülkenin tapusunu birine nasıl veriyorsunuz! Bir oyla ne olur demeyin! Bir oyla her şey değişir. Sandıkta Arhavi yakışanı yapacaktır. Buna eminim” dedi. İzmir Marşı’ndan Evet’çiler hoşlanmıyor ama olsun İzmir Marşı’ndan Yunanlılarda hoşlanmıyor değerli vatandaşlar İnce, konuşmasına, İzmir Marşı’ndan Evet ’çiler hoşlanmıyor ama olsun İzmir Marşı’ndan Yunanlılarda hoşlanmıyor değerli vatandaşlar diyerek devam etti.

Bu ülkenin minarelerinden ezan özgürce okutuluyorsa bu şehitlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde okutuluyor diyen İnce, “ Tek bayrak için evet diyor. Yani hayır çıkınca çift bayrak mı olacak! Siz bizi Ankara’nın göbeğine diktiğiniz Barzani’nin bayrağı ile mi karıştırdınız! Utanmazlık tavan yapmış! Arsin’de gördüm Cumhurbaşkanının resminin altında yazmış, “üzülme Allah seninle!” Kim söyledi ise Allah’ın yanında olduğunu! Şu utanmazlığa bakın! Geçende Balıkesir’de gördüm şöyle yazıyor: “ göklerden gelen bir karar vardır. Ne kadar ilkel İslam’ı Müslümanlığı bilmeyen kafa. Allah oysaki her yerdedir. O hala Allah’ı gökte sanıyor! Allah’la aldatmak işte böyle bir şeydir” şeklinde konuştu.

Evet Demenin Bir Kişiye Faydası Var! Evet demenin bir kişiye faydası olduğunu vurgulayan İnce, “Evet verdiğinde neye evet dediklerini bir anlatayım. 18 yaşında lise son sınıfında olan bir genç milletvekili olacak. Umarım bir çay üreticisinin oğlu da milletvekili olur. Zenginin çocuğu 18 yaşında milletvekili olacak. 20 Bin TL maaş alacak! Dokunulmazlığı olacak. Fakirin çocuğu ne olacak! İşte ben buna hayır diyorum kardeşlerim. Sandığa gidiyorlar seni kandırıyorlar. Diyorlar ki Allah için evet Kuran için evet! Değerli vatandaşlar seni kandırıyorlar!

Evet derseniz bir kişi yasamanın başı yargının başı ordunun başı milletin başı her şeyin başı olacak. Anayasa mahkemesinin üyelerini kendisi belirleyecek. OHAL’i kendisi belirleyecek! Azerbaycan’da Aliyev akşamdan eşine söz vermiş sabahleyin de eşini Cumhurbaşkanı yardımcısı yaptı. Bu devlete bu Cumhuriyete gözümüz gibi bakmalıyız. Bazıları bizim gözümüzle bakmıyor ne yazık ki. Biz içimizdeki Cumhuriyetin aşkıyla hayır diyeceğiz” dedi. İşte Türkiye’de ki faşizmde Bu Konuşmasına 30 yıl önce Artvin’in ilçesi Borçka’da öğretmen iken yaşadığı bir anı ile devam eden İnce, “Değerli Artvinliler bugün düşündüm de tam 1986 da 22 ya da 23 yaşında genç bir öğretmen olarak Borçka’da yaşadığım bir olay aklıma geldi.

Anavatan Partisi Milletvekili Süleyman Hatinoğlu ile bir ay önce mecliste karşılaştık bu olayı ona da anlattım. Benim çalıştığım okula gelmişti Süleyman Hatinoğlu, bana dedi ki ANAP’a oy vereceksin. Ben de dedim ki ben ANAP’a oy vermem. Düşünebiliyor musun bir devlet memuru bunu milletvekiline diyor bunu! Bir ay sonra bir daha karşılaştık. Ve bir oy bana vereceksin dedi. Biz birkaç gün sonra yeniden karşılaştık ve bana tekrardan oy ver dedi. Sandığa gittik ama oy veremedim elim gitmedi dedim. Sonra seçimden sonra Süleyman Hatinoğlu beni gördü ve oy verdin mi dedi. Ben de hayır vermedim dedim oda bana aferin dürüst olmak lazım her şeyden önce dedi.

Şimdi ben sizlere sesleniyorum. 30 sene sonra bugün bir devlet AKP’li bir milletvekiline sana oy vermedim diyebilir mi? İşte Türkiye’de ki faşizmde bu!” dedi. İnce konuşmalarının ardından Borçka ilçesinde vatandaşlara hitap etmek üzere yola çıktı. İnce’ye Arhavi de CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt ve partililer de eşlik ettiler.

Haber: Hayati Akbaş

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osman Nuri Özkan’ın Kaleminden ‘Karadeniz ve Atmaca’ Osman Nuri Özkan’ın Kaleminden ...

Osman Nuri Özkan'ın kaleminden 'Karadeniz ve Atmaca'...

Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu Günü Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu ...

16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum oylaması öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Arhavi’de vatandaşl...

Cumhuriyetimizin 96. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı Cumhuriyetimizin 96. Yılı İlçemizde Coşk...

16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum oylaması öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Arhavi’de vatandaşl...

İSTAD Yönetiminden Şişli Belediyesine Ziyaret İSTAD Yönetiminden Şişli Belediyesine Zi...

İstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD) yönetim kurlu Başkanı Tuncer Torunlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şişli Belediye başkanı ve Halkla İl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Osman Nuri Özkan’ın Kaleminden ‘Karadeniz ve Atmaca’ Osman Nuri Özkan’ın...

Osman Nuri Özkan'ın kaleminden 'Karadeniz ve Atmaca'...

Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu Günü Koptekin ve Çalıkoğlu Ail...

CHP önceki dönem Arhavi Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇALIKOĞLU...

Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı Rize Artvin Havalimanı Gö...

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanmas...

Cumhuriyetimizin 96. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı Cumhuriyetimizin 96. Yılı...

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Mustafa...

İSTAD Yönetiminden Şişli Belediyesine Ziyaret İSTAD Yönetiminden Şişli ...

İstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD) yönetim kurlu Başkanı Tu...

Bayburt Belediyespor’u Farklı Geçen Arhavispor Zirve Yarışına Ortak! Bayburt Belediyespor̵...

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden temsilcimiz Arhavispor,...

Musa Ulutaş Vefatının 2. Yıldönümünde Mezarı Başında Anıldı Musa Ulutaş Vefatının 2. ...

İki yıl önce ani bir rahatsızlık sonucu aramızdan ayrılan Ar...

Milli Takımın Yıldızı Hemşehrimiz Arhavili Merih Demiral’ın Herkese Örnek Olacak Hayat Hikayesi Milli Takımın Yıldızı Hem...

Kocaeli Karamürsel’de dünyaya gelen Merih’in ail...

ARDOS’tan 1. Hamsi Şenliği ARDOS’tan 1. Hamsi Şenliğ...

Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (Ardos) organizasyon...

Arhavi’li Genç Bürokrat Tuncay Tolga Özçakmak, Şişli Belediyesine Transfer Oldu Arhavi’li Genç Büro...

Arhavi’li Tuncay Tolga Özçakmak Şişli Belediyesi Halkla İliş...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO