Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Hasan Ekinci Merkez Sağa Çağırdı

Eski Orman Bakanı Ekinci’den Merkez Sağda birleşme önerisi

15 Ağustos 2015 - 9:56 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi. A+A-

Hasan Ekinci Merkez Sağa Çağırdı

Ekinci, “Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum” dedi.

Orman Eski Bakanı, 5 dönem milletvekilliği yapmış olan Hasan Ekinci Artvin’e geldi. Artvin’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Ekinci, Demokrat Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret ederek eski partili arkadaşlarıyla da görüştü. Ziyarette Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay ve Merkez İlçe Başkanı Niyazi Altuntaş’da hazır bulunurken, Ekinci’nin yanında şuan AKP’de bulunan bazı isimlerinde bulunması dikkatlerden kaçmadı. Görüşmede Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım bulunmazken Ekinci, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin kötü gidişine CHP ve MHP’nin dur diyemeyeceğini ve çarenin Merkez Sağda Demokrat Parti çatısı altında toparlanmakta olduğunu ileri sürdü. Hasan Ekinci, yaptığı açıklamalarla merkez sağda yeni bir oluşumun olabileceği ışığını da yaktı.

Ekinci:”40 yıllık siyasetçiyim, Türkiye şu an yaşanan gelişmeleri bu 40 yıllık siyaset hayatımda görmedim” dedi.

Ekinci burada yaptığı açıklamada; “Türkiye çok büyük sıkıntılar içinde. Her gün ya bir asker şehit ediliyor, ya da polis şehit ediliyor. Hükümet PKK ya 2 yıl önce silahları gömün dedi. Bugün de gömülen silahlar depolardan çıkarılıp bize karşı sıkılıyor. Halk artık milli iradeyi belli etti. 7 Haziran sonrası AKP ye tek başına iktidar yolunu vermedi. O zaman koalisyon hükümeti kurmak durumundasın. MHP seçim meydanlarında halktan, iktidar olması için oy istedi. Şimdi ise iktidar olmak istemiyor. CHP istekli ancak bu sefer Cumhurbaşkanı yok olmaz diyor. Böyle bir ortamda siyaset geri planda kalır. Halkın iradesi ön plana çıkıyor. Halk da bize şunu söylüyor. Meydanı boş bıraktınız, size ihtiyacımız var. Merkez sağda oluşum olsun bizi bu kötü yönetim gösteren iktidardan kurtarın. Halk, vatandaş haklı Eski DYP ve DP ‘ye çok iş düşüyor. Merkez sağda yeni bir oluşum mutlak gereklidir. Bir an önce bu sağlanmalıdır. Onun için siyasete ara veren değerli arkadaşlarımızı göreve çağırıyorum” dedi.

Ekinci sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’de esnaf sıkıntıda, ekonomi sıkıntıda. Hükümet savaş durumu almış bekliyor. Savaş olan ülkeye turist gelmez, Türkiye’de turizm gelirleri çok düştü. PKK ile devamlı savaş halindesin. Ateş düştüğü yeri yakar her gün şehit veriyoruz. Şu an Türkiye yeni bir seçime giremez. Mutlaka ve mutlaka güçlü bir koalisyon hükümeti kurulmalıdır. Sayın Bülent Arınç, 12 saatte bir doğru söylüyor ve de cumhurbaşkanına duyuruyor. Sayın Arınç diyor ki “Bu zor şartlarda erken seçimi istemek vatanseverlik değildir” doğruda söylüyor. Tekerlek bir kere geri döndü mü artık ileriye gitmez. AKP de oylar düşüşe geçti ve bu artık ileriye gitmez. Onun için erken seçim yapılırsa AKP yine oy kaybına uğrayacaktır ki zaten halk da tekrar seçimi istemiyor.

Ben uzun zamandan beri Artvin’e gelememiştim. Artvin’e büyük özlem duyuyorum. Hem bu özlememi gidermek, hem de partilerimle, arkadaşlarımla bir araya gelip Türkiye meselelerini konuşmak için memleketime geldim. Merkez sağda yeni bir oluşumun sağlanması için adımlar atılması konusunda arkadaşlarımla görüş alışverişinde bulunmak istedim. Onun için buradayım. Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum” dedi.

Hasan Ekinci konuşmasını tamamlarken, Türkiye’nin kötü gidişine CHP ve MHP’nin dur diyemeyeceğini, ülkeyi doğru yola sokacak yapının Merkez sağda Demokrat Parti çatısı altında birleşme yapısından geçeceğini ifade etti.

Kaynak:08olay.com

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Artvin’in Vekili ve Başkanları İstanbul’a Çıkartma Yaptı Artvin’in Vekili ve Başkanları İst...

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Belediye Başkanları İmamoğlu’na destek için İstanbul’a çıkartma yaptılar. ...

Bayraktutan ”Taban Fiyat Altı Çay Alımı Yasaklanmalı”  Bayraktutan ”Taban Fiyat Altı Çay ...

Ekinci, “Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum” dedi. Orman Eski Bak...

Çankaya Belediyesi Teknik Ekibi Artvin’de! Çankaya Belediyesi Teknik Ekibi Artvin&#...

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin’in daveti üzere Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ve teknik e...

İsmet Acar: “Ya Benim Adımı Ya Ensar Adını Kaldırın” İsmet Acar: “Ya Benim Adımı Ya Ensar Adı...

Ekinci, “Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum” dedi. Orman Eski Bak...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Festivalin Kapanış Gecesi Muhteşemdi Festivalin Kapanış Gecesi...

47.Uluslararası Arhavi kültür ve sanat festivali, 5. günü ge...

5. Gün Gündüz Etkinliklerine Sportif Etkinliklerle Devam Edildi 5. Gün Gündüz Etkinlikler...

47.Uluslararası Arhavi kültür ve sanat festivalinin 5. günü ...

Arhavi Semalarında SoloTürk Heyecanı Arhavi Semalarında SoloTü...

Arhavi semaları Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SoloTürk’...

Canan Kaftancıoğlu’ndan Arhavi Festivaline Mesaj! Canan Kaftancıoğlu’...

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Arhavi Belediye B...

Festivalin 4. Gecesine Derya Uluğ ve Fettah Can’ın Verdiği Muhteşem Konserler Damga Vurdu! Festivalin 4. Gecesine De...

47.Uluslararası Arhavi kültür ve sanat festivalinin 4. günü ...

Festivalin 4. Gününe Yöresel Yarışmalar Damga Vurdu Festivalin 4. Gününe Yöre...

47.Uluslararası Arhavi kültür ve sanat festivalinin 4. günü ...

Cengiz Kurtoğlu Seslendirdiği Şarkılarla Geceye Damga Vurdu Cengiz Kurtoğlu Seslendir...

47. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin 3. Gün...

Festivalin Üçüncü Günü Kültürel ve Sportif Etkinliklere Sahne Oldu Festivalin Üçüncü Günü Kü...

47.Uluslararası Arhavi kültür ve sanat festivalinin 3. günü ...

Festivalin İkinci Gününde Halk Oyunları Gösterileri ve Yöresel Sanatçıların Verdiği Konser Programları Vardı Festivalin İkinci Gününde...

Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinin  ikinci günü, gece progr...

Festival Etkinlikleri Kapsamında Çay Toplama Yarışması Yapıldı Festival Etkinlikleri Kap...

47.Uluslararası Arhavi kültür ve sanat festivalinin 2. Günü ...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO