TIRMANDIĞI BAŞARI MERDİVENLERİ ONU OLMASI GEREKEN YERE GÖTÜRDÜArhavi’nin Spor elçilerinden Tenis Federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğlu,Boks Federasyonu Genel Sekreterliğine atandı.Numanoğlu’nun Spor yıllarını incelersek; Tüm yaşamı sporla dolu oldu. Yılları sporun pek çok çeşidi ile yoğrularak ve sporcu olarak adım attığı başarı merdivenlerini tırmanma macerasına 48 kg.da Karadeniz Bölge Boks Şampiyonluğunu kazanarak başladı. Daha sonra aynı kiloda Gençler Türkiye Şampiyonluğu ile Arhavi Boksunun adını Türkiye’nin zirvesine yazdırdı.


Daha sonra girdiği öğrenim mücadelesi nedeniyle çok sevdiği boks sporunu bırakmak zorunda kaldı. Üniversiteyi bitirerek başladığı hayat mücadelesinde de ilk olarak Hopa Halk Eğitim Müdürlüğü, Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü görevlerini yaptı. Bu görevlerinden sonra Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü görevine atandı. Buradaki yapıcı çalışmalarından sonra sırasıyla Motor Sporları Federasyonu, Okul Sporları Federasyonu ve Tenis Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerini üstün başarıyla yerine getirdi. Çeşitli Federasyonlarda çalışarak kazandığı Tecrübe ile artık olması gereken yer olan Türkiye Boks Federasyonu Genel Sekreterliği görevine taşıdı onu.

 

Görev yaptığı sürece çok sevdiği Arhavi’ye her türlü bilgi ve malzeme desteği vererek tüm sporların gelişmesi için çaba sarf etti. Bundan yola çıkarak Arhavi Boksunun da başarısı için elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Nerede görev yaparsa yapsın Arhavi’ye olan düşkünlüğünü ve bağlılığını gösterdi. Yine pek çok spor organizasyonlarının Arhavi’ye alınmasına destek ve yardımcı oldu.


Türk Boksunun gelişmesi ve Boks Federasyonunun bundan sonraki süreçte başarısı için yapması gerekenler konusunda Sporcu ve Antrenör olarak önemli bir tecrübeye sahip olması onun elini güçlendirmektedir. Prensipli ve planlı çalışmaları onu başarılı kılan nedenlerden bazılarıdır.Bu tecrübeyle çok önemli çalışmalar yapacağına inanıyorum.


O Boks Federasyonuna, Boks Federasyonu da ona yakışmıştır.Arhavi’nin sportif gururlarından Naci Numanoğlu’nu tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Boks sever Arhavi halkına sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Hamdi YILDIRIM

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy