Rekorları Alt Üst Eden Vekil!

Az zaman da çok işler başardı…

CHP Artvin Milletvekili eşine az rastlanır bir performans göstererek taraflı-tarafsız herkesin gönlünü kazandı

2.20120711142238.jpg

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan kırılması zor bir rekora imza atarak taraflı tarafsız herkesin taktirini topladı. Bayraktutan kısa zamanda sadece Artvin’in değil Karadeniz’in sevgilisi haline geldi.

3.20120711142324.jpg

Bölge sorunlarını TBMM gündemine taşıyarak halkın sesi olmayı başaran CHP’li vekil, çalışması ve azmi ile bir çok siyasetçiye örnek oldu. CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan seçildiği günden itibaren 3 Meclis Araştırması, 2 kanun teklifi, 70 yazılı soru önergesivererek bugüne kadar rastlanmamış bir rekora imza attı. Parlamentonun ve Cumhuriyet Halk Partisinin  en çok çalışan Milletvekilleri sıralamasında başlarda olduğu gözlenen Bayraktutan özellikle Cerattepe’deki Maden sorunu, Çay üreticisinin sorunlarını ve Adliyelerin kapatılması ile sorunları ülke gündeminden düşürmeyerek her kesiminin saygınlığını ve taktirini kazandı.

 

MECLİS YETMEDİ TELEVİZYONLARDA DEVAM ETTİ

Bayraktutan, TBMM Genel Kurulunda 42 konuşma yaptı. Konuşmaların büyük çoğunluğu Artvin ve Karadenizsorunları ile ilgiliydi. Artvin’i Meclis gündeminden düşürmeyen CHP Milletvekili Bayraktutan, ulusal yayın yapan bir çok kanal’da 75’den fazla, süresi 1 saate yakın televizyon programlarına konuk oldu.

Üyelerin kullandığı oylar sonucundan Artvin’de ön seçimle Milletvekili adayı ve daha sonra Milletvekili seçilen Bayraktutan; 25 yılı aşkın siyasi tecrübesini TBMM’ye yansıtarak Artvin’in ve bölge insanın gururu, yüz akı olmayı başardı.

4.20120711142458.jpg

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN PARLAYAN YILDIZI…

Cumhuriyet Halk Partisinde ve TBMM’de almış olduğu önemli görevleri başarı ile sürdüren CHP’li vekil; bu yıl27-28 Şubat’da düzenlenen CHP Tüzük Kurultayında TBMM CHP Grup Yönetim Kurulunu temsilen tüzük komisyonunda görev aldı. Yine aynı Kurultayda olay konuşmaya imza atarak, Cumhuriyet Halk Partisinde yükselen trendine güç kattı ve Partinin göz bebeği oldu. Aynı zamanda Artvin Milletvekili Bayraktutan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Yönetim Kurulu üyeliğini, TBMM Anayasa Komiyonu üyeliğini veKaradeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi ( KEİPA ) üyeliğini de başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

 

2009 yılı yerel seçimlerinde CHP Artvin İl Başkanlığı görevini yürüten Uğur Bayraktutan 12 Belediye’nin 8’ni alarak CHP Bayrağını Artvin ve İlçelerinde dalgalandırmayı bir kez daha  başardı. Referandumdaki yakaladığı başarı sonucunda  “ GÜNEŞ KUZEY DOĞUDAN DOĞAR” söylemi ile ülkenin dikkatini Artvin’e çekmeyi başaran Bayraktutan, bu kez Milletvekili seçildikten sonra, Artvin’de 8 ( sekiz ) CHP’li Belediyelerinin olduğunu hatırlattı ve “BİZ ARTVİN’İ TÜRKİYE’YE DEĞİL, TÜRKİYE’Yİ ARTVİN’E BENZETECEĞİZ” söylemi ile dikkatleri üzerine çekti. İktidar olmanın yolunun yerel seçimlerdeki başarı ile olabileceğini ifade eden CHP’li vekil ; “Önümüzde yerel seçimler var. Cumhuriyet Halk Partisi Artvin’de olduğu gibi tüm yurtta yerel seçimlerde başarılı olursa işte o zaman iktidar’ın kapısı aralanır. Tüm gücümüz ve enerjimizle yorulmadan gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da aralıksız devam edeceğiz” dedi

ÇEVRENİN VE ÜRETİCİNİN YANINDA YER ALDI

Bayraktutan Cerattepe’deki Artvin halkının mücadelesinde başı çekerken, TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptığı esnada ihale şartnamesini yırtarak Artvin’deki kanayan yarayı ülke gündemine taşıdı. Yine  Çay üreticisinin sorunlarını meclise taşıyan CHP’li Vekil TBMM Genel Kurulda konuşma yaptığı esnada Arhavi ve Hopa’dan getirdiği yaş çayları Meclis Genel Kurulunda kürsüye boşalttı. Karadeniz uşağı Amerikan uşağı olmayacaktır diyen Bayraktutan, aynı mücadeleyi kapatılan Adliyeler için’de gösterdi. Kısa zamanda sayısız konuları Türkiye gündemine taşıyan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan sadece Karadeniz’in değil tüm yurdun sevgilisi olarak Artvin’in gururu oldu.

5.20120711142629.jpg

EN POPÜLER SİYASETÇİ OLDU

CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan seçildiği günden itibaren 3 Meclis Araştırması, 2 kanun teklifi, 70 yazılı soru önergesi, TBMM Genel Kurulunda 42 konuşma, Ülkemizde ulusal bazda yayın yapan saygın bir çok faklı kanalda 75’den fazla canlı yayına konuk olan kırılması güç bir rekora imza attı ve alışılmış Milletvekili formatının dışına çıktı. Bu performansı ile Ajans Press tarafından 2011 yılı için yapılan araştırmada Artvin İlinin en medyatik ve popüler Siyasetçisi unvanına da sahip oldu.

GERÇEK BİR ARTVİN SEVDALISI

Artvin ve Artvin insanını dilinden düşürmeyen Bayraktutan için oy veren vermeyen taraflı tarafsız herkes büyük bir hayranlık duyarken Vatandaşlar CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın partisinin iktidarında Artvin’e ve ülkesine büyük kazanımlar katacağı düşüncesinde hem fikir oldu. Her ay mutlaka memleketine gelen  CHP’li vekil Bayraktutan TBMM’nin tatile girmesi ile Artvin’e gelerek İlçe – İlçe, köy – köy ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Bayraktutan’ın Meclis tatili boyunca Artvin’i karış karış gezeceği ve her ilçede, hatta köylerde konaklayacağı ifade ediliyor…

MEDYATRABZON NOTU: Ülkemizin kalkınması ve gerçekten vatandaşı temsil adına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan formatında siyasetçilere ihtiyacımızın olduğu düşüncesiyle, başarılarının devamını diler, Ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy