Genel Kurul kürsüsünde "çay" eylemi!

CHP'li Bayraktutan, çay üreticilerinin sorunlarını anlatırken, TBMM Genel Kurulukürsüsüne yaş çay yaprağı döktü.

Genel Kurul'da, Türkiye ile İran Arasında Esendere ve Sero Kara Hudut Kapılarının Ortak Kullanıma Açılmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı görüşmelerinde söz alan CHP Artvin Milletvekili Uğur  Bayraktutan, Karadeniz Bölgesi'nde çay üretimi konusunda ciddi sorunların yaşandığını belirtti.
Trabzon ve Artvin'deki bazı çay fabrikalarının tam kapasite üretime başlamadığını, bu nedenle ÇAYKUR tarafından çay alımı yapılmadığını anlatan Bayraktutan, ''Bunun yanında kota uygulaması da üreticileri zor durumda bırakıyor. Çay üreticileri, yaş çay yaprağını cadde ve sokaklara dökmektedir'' diye konuştu.
Uğur Bayraktutan, konuşmasının sonunda bir poşet yaş çay yaprağını Genel Kurul kürsüsüne dökerek, ''Bugün çay üreticileri çayı alıyor ve böyle döküyorlar. Çok ciddi bir sorun. Bunu size ancak böyle anlatabilirdim'' dedi.
Bayraktutan'ı uyaran Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi. Bu arada AK Parti'li bazı milletvekilleri de Bayraktutan'a tepki gösterdi. Kavaslar kürsüdeki ve yere dökülen çayları yeniden poşete doldurarak temizledi.

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy