Arhavi'de 1 Ton Kaçak Bal Ele Geçirildi.

Artvin'in Arhavi İlçesi'nde, Gürcistan'dan kaçak olarak getirilip kestane balı diye piyasaya sürülmek istenen 1 ton kaçak bal ele geçirildi.

Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları operasyonda; daha çok Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan ormanlardan elde edilen, piyasada Kestane Balı olarak da bilinen ve Büyükşehirlerde çok yüksek fiyatlara satılan bin kilogram kaçak Bal ele geçirdi. Plastik bidonlar içerisinde yer alan balın taşımacılık yapan kamyonların gizli bölmelerinde Gürcistan’dan parça parça yurda sokulduğu, burada depolarda biriktirildiği, daha sonra hakiki, organik kestane balı olarak piyasaya sürüleceği bilgisine ulaştı.

Ele geçirilen ballara Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konularak, imha edilmek üzere Gümrük İdaresine teslim edildi. Olayla ilgili 3 kişi hakkında yurda kaçak yollardan bal sokmaktan dolayıhaklarında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna muhalefet suçundan yasal işlem yalarak adliyeye sevk edildi.

2 Bin 190 Litre Kaçak Mazot Ele Geçirildi.

Diğer taraftan Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün son bir hafta içerisinde yaptığı diğer çalışmalarda; özellikle yurt dışına taşımacılık yapan şirketlerin Gürcistan’dan araçları için aldıkları ucuz yakıtı Türkiye’de araçların depolarından çıkartarak daha sonra kullanmak üzere depoladıkları tespit edilmesi üzerine yapılan operasyonlarda toplam 2190 lt Motorin ele geçirildi., Ele geçirilen yakıt ve yakıt ölçümünde kullanılan elektrik sayaçlı pompalara el konurken sorumluları hakkında 5015 Sayılı Petrol Kanununa muhalefetten dolayı işlem yapılarak Adliye sevk edildiler.

 

Hopa’da 40 Litre Kaçak Motorin Ele Geçirildi.

Artvin'in Hopa ilçesinde yurda kaçak yollardan sokulduğu tespit edilen 40 litre akaryakıt ele geçirildi. 

Bir ihbarı değerlendiren ilçe jandarma ekiplerince yapılan kontrollerde, D.Y. yönetimindeki plakası açıklanmayan otomobil, ilçe merkezinde durduruldu. Yapılan kontrollerde otomobilin koltuk altları ile döşemelerin içerisine bidonlar halinde zulalanmış vaziyette toplam 40 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. 
Akaryakıta el konulurken olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi

 

 

(Doğan Haber Ajansı) 21.09.2011 11:20 [3006183]

 

 

Kaynak: Doğan haber Ajansı
http://www.haberler.com/artvin-de-1-ton-kacak-bal-ele-gecirildi-3006183-haberi/

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy