Arhavi Su Ürünleri Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı!

Arhavi Su Ürünleri Kooperatifi yıllık olağan genel kurulunu Armoni Düğün salonunda yaptı. 115 üyeden 100’ünün katıldığı kongrede ilk olarak Başkanlık divanı seçildi. Verilen önergenin kabul edilmesiyle Divan Başkanlığına Şadi Yıldızcan, Kâtip üyeliklere de Kenan Karahan, Cem Kasapoğlu ve Ali Özşahin seçildiler.

2010 yılı Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okundu ve raporlar hakkında yapılan konuşmaların ardından 31.12.2010 tarihli Bilânço, gelir-gider tabloları okundu ve raporlar üzerine yapılan konuşmalar ardından tüm faaliyet raporları ayrı ayrı oylanarak Genel kurul tarafından ibra edildi.

Kooperatifle ilgili ve Arhavi Balıkçı barınağında bulunan binaların sorunları da kongreye katılan üyeler tarafından dile getirildi ve yeni seçilecek yönetim kurulunun bu sorunları çözme gayreti içinde olması istendi. Görüşmelerin sonunda çeşitli konularda Yönetim kurulunun daha rahat hareket edebilmesi için yetki verilmesi de oybirliği ile kabul edildi.

Genel kurulda üyelerin üyelik durumları da görüşüldü ve ayrılan veya ihraç edilen üyelerin durumları konusunda genel kurula bilgi verildi. Daha sonra Kooperatifin üst kuruluşla ilgili talepleri görüşüldü ve bu konuda yönetim kuruluna yetki verildi.

Genel kurulda gündem gereği seçimler maddesine geçildi. 3 dönemdir Kooperatif başkanlığı yapan Hakkı Aytolan yeni dönemde işlerinin yoğunluğundan dolayı aday olmadığını ama seçilecek yönetim kuruluna ihtiyaç duymaları halinde her konuda yardımcı olacağını söyledi.

Sefa Şahin’in başkanlığında tek liste ile girilen seçimlerde yeni yönetim kuruluda şu isimlerden oluştu; Başkan Sefa Şahin, üyeler Engin Horoz, Şadi Yıldızcan, Taylan Tuzcu ve Levent Akyüz.

Kongre birlik temsilcilerinin seçimleri ile sona erdi.

Kaynak: Hopam.com

Bu Haberi Paylaş

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy