Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Çaykur İlçemizde 40 Yeni İşçi Alacak

ÇAYKUR, Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında istihdam etmek üzere 760 beden (Tahmil tahliye) 70 engelli ve eski hükümlü olmak üzere toplam 830 mevsimlik işçi alacak. Başvuru şartları ve tarihi de belli oldu.

21 Şubat 2020 - 18:44 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi. A+A-

Çaykur İlçemizde 40 Yeni İşçi Alacak

Çaykur’dan yapılan açıklamada, “Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 2020 yılı için yeni açılacak Fındıklı Fabrikası ve diğer eksik olan bazı işletmeler için mevsimlik tahmil-tahliye işçisi alımı uygulanacak olup, müracaatlar mevzuat gereği İŞKUR aracılığı ile alınacaktır. Bilahare noter tarafından kura çekimi ile alımlar uygulanacaktır.” denildi.İLLERE DAĞILIMBaşvuru dağılımı ise Rize için 565 tahmil tahliye işçisi, 35 engelli ve 17 eski hükümlü olmak üzere 617 kişi, Trabzon için 120 tahmil tahliye işçisi, 9 engelli ve 3 eski hükümlü olmak üzere 132 kişi, Artvin için 75 tahmil tahliye işçisi, 3 engelli ve 2 eski hükümlü olmak üzere 80 kişi ve Giresun için 1 eski hükümlü olmak üzere toplam 830 kişi şeklinde oldu.

FABRİKALARA DAĞILIM

Ambarlık 5, Ardeşen 25, Aşıklar 5, Azaklı 15, Büyükköy 10, Camidağı 5, Çayeli 10, Çiftlik 20, Derepazarı 20, Gündoğdu 15, Güneysu Ulucami 20, Hemşin 10, Işıklı 5, İyidere 10, Kalecik 5, Kalkandere 20, Kendirli 50, Kirazlık 5, Melyat 5, Musadağı 5, Ortapazar 5, Pazar 10, Pazarköy 10, Sabuncular 30, Salarha 5, Selimiye 10, Fındıklı Sümer 190, Taşçılar 5, Taşlıdere 10, Tersane 5, Veliköy 20, Arhavi, 40, Hopa 10, Kemalpaşa 10, Muratlı 15, Bölümlü 10, Çamlı 10, Eskipazar 25, Karaca 25, Of 20, Araklı 5, Hayrat 20 ve Sürmene Çay fabrikasına 5 işçi alınacak.

MÜRACAAT SEYRİ

ÇAYKUR’a işçi alımı için Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’da aynı anda 24 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayacak müracaatların 28 Şubat Cuma günü İŞKUR müracaat yerlerinde mesai bitiminde, kuruma ait www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden ise aynı günün akşamı saat 23.59 itibariyle tamamlanacağı belirtildi.Beden işçisi (tahmil tahliye) işi için ÇAYKUR’un sadece erkek işçilerin istihdam edileceği, ilkokuldan üniversite mezununa kadar bu işi kabul edecek 18-50 yaş arasındaki erkeklerin tahmil tahliye işçisi olarak müracaat edebilecekleri belirtildi. Kadınların tahmil tahliye işine müracaatlarının kabul edilmeyeceği, engelli ve eski hükümlü kadrolarına ise engelli ve eski hükümlü erkeklerin yanı sıra engelli ve eski hükümlü kadınların da başvuruda bulunabilecekleri açıklandı.Engelli ve eski hükümlü alımında alt yaş sınırının 18 olduğu, üst yaş sınırının bulunmadığı kaydedildi.Müracaat alımlarının 5 gün devam edeceği; başvuruların Ardeşen, Pazar, Çamlıhemşin, Hemşin ve İkizdere ilçe belediyelerindeki İŞKUR hizmet noktaları ile internet üzerinden de yapılacağından vatandaşların telaş etmeden işlemlerini tamamlamaları istendi.Başvurularda ikametgah şartı aranacağından başvuru sahiplerinin kendi ikametgâh adreslerindeki illerde başvuruda bulunabilecekleri ve bir kişinin birden fazla fabrika tercihi yapamayacağı ifade edilirken  İŞKUR’a kayıtlı olma zorunluluğu bulunduğu da belirtildi.

NOTER KURA TARİHLERİ

Noter kuralarının Rize ve Giresun için 17 Mart 2020 Salı günü saat 10.00’da Rize Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu Salonunda, Trabzon için 18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 13.00’da Of Kapalı Spor Salonunda, Artvin için 19 Mart 2020 Perşembe günü saat 13.00’da Hopa Spor Salonunda çekileceği belirtildi.

Kaynak: Pazar53.com

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arhavisporumuz Şampiyonluğa Koşuyor! Arhavispor 2-0 Çayelispor Arhavisporumuz Şampiyonluğa Koşuyor! Arh...

Çaykur’dan yapılan açıklamada, “Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 2020 yılı için yeni açılacak Fındıklı Fabrikası ve diğer eksik olan baz...

İlçemizde Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor İlçemizde Kar Temizleme Çalışmaları Deva...

Çaykur’dan yapılan açıklamada, “Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 2020 yılı için yeni açılacak Fındıklı Fabrikası ve diğer eksik olan baz...

İlçemizde Kar Nedeniyle Bir Çok Yer Yıkıldı İlçemizde Kar Nedeniyle Bir Çok Yer Yıkı...

Çaykur’dan yapılan açıklamada, “Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 2020 yılı için yeni açılacak Fındıklı Fabrikası ve diğer eksik olan baz...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Arhavisporumuz Şampiyonluğa Koşuyor! Arhavispor 2-0 Çayelispor Arhavisporumuz Şampiyonlu...

Bölgesel Amatör Lig 3. gurupta mücadele eden temsilcimiz Arh...

Komşu Ülkemiz Gürcistan’da İlk Korona Virüsü Vakası Doğrulandı Komşu Ülkemiz Gürcistan&#...

Gürcistan'da ilk korona virüsü vakasının İran'dan dönen bir ...

‘Kahverengi Kokorca’ Fındık Bahçelerini Tehdit Ediyor ‘Kahverengi Kokorca...

Yayılması ve çoğalması çok kolay ve hızlı bir şekilde oluyor...

Çaykur İlçemizde 40 Yeni İşçi Alacak Çaykur İlçemizde 40 Yeni ...

ÇAYKUR, Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında...

BM’den korkutan koronavirüs açıklaması BM’den korkutan kor...

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ç...

İlçemizde Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor İlçemizde Kar Temizleme Ç...

Bölgemizde iki gündür süren şiddetli kar yağışı sonrasında, ...

İlçemizde Kar Nedeniyle Bir Çok Yer Yıkıldı İlçemizde Kar Nedeniyle B...

Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçed...

İlçemizde Eğitime Kar Engeli İlçemizde Eğitime Kar Eng...

İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 günlük ara ve...

Osman Nuri Özkan’ın Kaleminden ‘Karadeniz ve Atmaca’ Osman Nuri Özkan’ın...

Osman Nuri Özkan'ın kaleminden 'Karadeniz ve Atmaca'...

Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu Günü Koptekin ve Çalıkoğlu Ail...

CHP önceki dönem Arhavi Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇALIKOĞLU...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO