Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Artvin’in Meclisteki Sesi Bayraktutan Kendi Rekorlarını Kırmaya Devam Ediyor

4 Yılda yaptığını 6 yılda egale etti. Artvinlinin tüm sorunlarını Parlamentoya taşıdı

23 Ağustos 2016 - 8:46 'de eklendi ve 2197 kez görüntülendi. A+A-

Artvin’in Meclisteki Sesi Bayraktutan Kendi Rekorlarını Kırmaya Devam Ediyor
12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milletvekili seçildikten sonra Artvin’e yeni bir soluk yeni bir temsiliyet anlayışı getiren CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan geçen dönem REKORLARI ALT ÜST EDEN MİLLETVEKİLİ olarak anılmış, çalışmaları ile taraflı tarafsız herkesin gönlünü fethetmişti.
Artvin’in bütün ilçelerinin sorunlarını Meclis kürsüsünden hararetli konuşmaları ile dile getiren CHP’li Bayraktutan vatandaşın Meclisteki sesi olmayı başarmıştı. İstatistiki bilgilere bakıldığında Artvin siyasi tarihinin Mecliste en çok çalışan, en hareketli vekili olmayı başaran Uğur Bayraktutan 26. Döneme çok daha hızlı bir performansla girerek Artvinlinin güvenine layik olmaya devam ediyor.   Önceki dönemde rekor sayıda konuşma yapan, önerge veren ve Artvin ile TBMM’yi kilitleyen Uğur Bayraktutan önceki dönemde 4 yıldaki performansını başka bir değişle kendi rekorunu egale ederek 4 yılda yaptığını 6 ayda yaptı. Artvin’in bütün ilçelerinin genel sorunları hakkında Meclis Araştırma Önergesi verdi. Basın toplantıları düzenledi. Yazılı soru önergelerin yanında sayısız haberlere konu olarak sıklıkla canlı yayınlara katılarak Artvin insanını Televizyonlara kilitledi.
CHP’li Uğur Bayraktutan en son Artvin ve ilçelerindeki tüm muhtarlara Mektup yollayarak darbeyi lanetledi ve o süreçte yaşadıklarını anlattı. Bayraktutan’ın muhtarlara yolladığı mektupta Muhtarların bölgelerinin sorunlarını göndermiş oldukları foruma yazmaları halinde TBMM’ye taşıyacağını ifade etti. Bayraktutan’ın mektubu ise
“Değerli Muhtarım,
1 Kasım 2015 genel seçimlerinin ardından yeniden Artvin Milletvekili olarak seçilmenin mutluluğu ve gururuyla mazbatamı alır almaz geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönemde Artvin’in tüm ilçe ve köylerinin Parlamentodaki sesi olma, sorunlarının Ankara’daki kalbi olup temsil etme misyonunu tüm gücüm ve azmimle yerine getirmeye çalışmaktayım.
Biliyorsunuz ki Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Bizler bu süreçte birlik beraberliğe her seferinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. İktidarı muhalefeti el ele verip anti demokratik faaliyetlerden medet umanları ve demokrasiye kast edip darbe girişiminde bulunanlara karşı kenetlenip hep birlikte bu hain zihniyeti bertaraf etmeliyiz.
15 Temmuz 2016 cuma akşamı darbe girişimi esnasında milletimizin ve Artvin halkının bana verdiği görev sorumluluğunda darbe girişimi haberini alır almaz Milletin iradesine sahip çıkmak için Parlamentoya giden ilk Milletvekillerinden biriyim. O kabus dolu geceyi çok az sayıdaki Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte yaşadık. Yüce Türk Milletinin bize verdiği göreve sahip çıkmak adına üzerimize bombalar atılırken parlamento çatısından hiç ayrılmadık. Ölmeyi düşündük ama TBMM’den ayrılmayı hiç düşünmedik.   O karanlık gecede Artvin halkını Artvinliye yakışırca temsil ettim.
Parlamenter demokrasilerde Milletvekillerin Yasama faaliyetleri dışında İktidarın icra, muhalefetinde denetim görevleri vardır. Demokrasi çarkında iktidar veya muhalefet dişlilerinden bir tanesi görev yapamazsa o çark dönmez ve demokrasi işlemez. Demokrasi sekteye uğrar.
Kıymetli Muhtarım,
Genel seçimlerde asil Türk Milleti ve Artvin halkı bize Ana muhalefet görevi vermiştir. Bizlerde demokrasi çarkının işlemesi ve Artvin’e hizmetlerin gelmesini denetlemek ve teşvik etmek adına geçtiğimiz dönemde Muhtarlarımızdan gelen talep ve bilgiler ışığında İl-İlçe-Köy-Mahallelerin tüm sıkıntılarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine aldırarak, gerek TBMM kürsüsünden konuşarak, gerek yasama faaliyetleri oluşturarak, gerekse Meclis Araştırma Önergesi veya yazılı ve sözlü soru önergeleri gibi denetim görevini uygulayarak Başbakan veya ilgili Bakana konuyu ulaştırarak köy ve mahallelerimize hizmet sağlamaya gayret gösterdik. Yeni dönemde de bu uygulamayı sizlerden gelen bilgiler ışığında devam ettirme niyetindeyiz. Bu uygulama sayesinde Valilik ve Kaymakamlıkların Hükümetten aldığı destekler artacağı gibi hizmet kabiliyeti de bilhassa   artacaktır.   O nedenle halkın size ve bize vermiş olduğu sorumluluğu yöremiz menfaatine kullanabilmek adına göstereceğiniz hassasiyet güzel memleketimize hizmet sağlayacağı düşüncesiyle önem ve öncelik arz etmektedir. Sizlere göndermiş olduğum formu doldurup iletişim adreslerimize ulaştırmanız halinde muhtarlığını yaptığınız yörenin ihtiyaçlarına cevap aramak adına konuyu TBMM’de gündeme alıp gerekli çalışmaları Artvin halkının vermiş olduğu görev neticesinde başlatacağımdan ve takip edeceğimden hiç kuşkunuz olmasın.
Bu duygu ve düşüncelerle şahsınızda tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunar, çalışmalarınızda sonsuz başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi. Bayraktutan başlatmış olduğu bu çalışmayla da her kesimin taktirini toplamaya devam edeceğe benziyor.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınl...

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanması durumunda ortaya çıkacak olan eserin görselleri yayınlandı....

Artvin’in Vekili ve Başkanları İstanbul’a Çıkartma Yaptı Artvin’in Vekili ve Başkanları İst...

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Belediye Başkanları İmamoğlu’na destek için İstanbul’a çıkartma yaptılar. ...

Bayraktutan ”Taban Fiyat Altı Çay Alımı Yasaklanmalı”  Bayraktutan ”Taban Fiyat Altı Çay ...

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milletvekili seçildikten sonra Artvin’e yeni bir soluk yeni bir temsiliyet anlayışı getiren CHP Yüks...

Çankaya Belediyesi Teknik Ekibi Artvin’de! Çankaya Belediyesi Teknik Ekibi Artvin&#...

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin’in daveti üzere Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ve teknik e...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Koptekin ve Çalıkoğlu Ailelerinin Mutlu Günü Koptekin ve Çalıkoğlu Ail...

CHP önceki dönem Arhavi Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇALIKOĞLU...

Rize Artvin Havalimanı Görselleri Yayınlandı Rize Artvin Havalimanı Gö...

Yapımına devam edilen Rize Havalimanı projesinin tamamlanmas...

Cumhuriyetimizin 96. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı Cumhuriyetimizin 96. Yılı...

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Mustafa...

İSTAD Yönetiminden Şişli Belediyesine Ziyaret İSTAD Yönetiminden Şişli ...

İstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD) yönetim kurlu Başkanı Tu...

Bayburt Belediyespor’u Farklı Geçen Arhavispor Zirve Yarışına Ortak! Bayburt Belediyespor̵...

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden temsilcimiz Arhavispor,...

Musa Ulutaş Vefatının 2. Yıldönümünde Mezarı Başında Anıldı Musa Ulutaş Vefatının 2. ...

İki yıl önce ani bir rahatsızlık sonucu aramızdan ayrılan Ar...

Milli Takımın Yıldızı Hemşehrimiz Arhavili Merih Demiral’ın Herkese Örnek Olacak Hayat Hikayesi Milli Takımın Yıldızı Hem...

Kocaeli Karamürsel’de dünyaya gelen Merih’in ail...

ARDOS’tan 1. Hamsi Şenliği ARDOS’tan 1. Hamsi Şenliğ...

Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (Ardos) organizasyon...

Arhavi’li Genç Bürokrat Tuncay Tolga Özçakmak, Şişli Belediyesine Transfer Oldu Arhavi’li Genç Büro...

Arhavi’li Tuncay Tolga Özçakmak Şişli Belediyesi Halkla İliş...

Kablo Makarasının Çarpmasıyla Uçurumdan Düşen 2 İşçi Hayatını Kaybetti Kablo Makarasının Çarpmas...

İlçemizde yüksek gerilim hattında çalışırken kayan kablo mak...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO