Arhavisitesi
Reklam
Arhavisitesi

Arhavi ADD 23 Nisan’da 2 Etkinlik Birden Düzenliyor

ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle 2 etkinlik düzenliyor. Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Arhavi ADD Başkanı Emine Hekimoğlu şunları söyledi.  “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. […]

22 Nisan 2016 - 14:07 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi. A+A-

Arhavi ADD 23 Nisan’da 2 Etkinlik Birden Düzenliyor

ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle 2 etkinlik düzenliyor. Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Arhavi ADD Başkanı Emine Hekimoğlu şunları söyledi.  “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. ”diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, hem ülkemiz çocuklarına hem de dünyadaki bütün çocuklara armağan ettiği ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız geldi.

Milli bayramlarımızdan biri olan 23 Nisan, milletin egemenliğinin resmen hayata geçirildiği çok önemli bir gündür. Bu önemli günün sevincini büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarla paylaşmış ve onlara  23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir.

Çocuk istismarlarının ayyuka çıktığı şu günlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanıp kutlanmayacağının tartışılıyor olması çok üzücü!.. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın karınlarını, zihinlerini ve ruhlarını beslemek, eğitimlerini ve güven içinde yaşamalarını sağlamak en önemli ve gerekli görevimizdir. Kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ise ortak hedefimizdir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak amaçlarımız doğrultusunda çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da Uçurtma Şenliği düzenliyoruz. Derneğimizde ve sınıflarda öğrencilerle beraber yaptığımız uçurtmalarımız 23 Nisan’ı daha da renklendirecek. Yapılan bu uçurtmalar; derneğimizin 26 Nisan Salı günü yapacağı “Herkes için futbol” etkinliğini de renklendirecektir.

Bayramlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, Cumhuriyetimizin ilkelerine her zamankinden çok daha sahip çıkmak zorundayız. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü sağlamak zorunda olduğumuz açıktır. Anadolu aylardır şehit cenazeleriyle kan ağlarken Atatürk’ün “yurtta barış, dünyada barış” ilkesinin ne denli önemli ve gerekli olduğu görülmektedir. Bugün bizlere düşen görev;  Atalarımızın canları ve kanları pahasına emaneti olan bu Cumhuriyeti, bu cennet vatanı iyi korumak, geliştirmek ve yarınlara taşımaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96.yıl kutlamasını tiyatro sahnesine de taşıyarak; 29 Nisan Cuma günü saat 19.30’da Çarmıklı Sinema Salonu’nda Utku Erışık’ın kendi yazıp yönettiği ve oynadığı “Kan Ağlıyor Anadolu” adlı tiyatro eserinin halkımızın beğenisine sunulacağını müjdeleriz.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96.yılını, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten sevgi ve saygılarımla kutluyorum.”

tiyatro

Kaynak: arhavizyon

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arhavi’de Lipton Fabrikasının Kapatılması İlçeyi Ayağa Kaldırdı Arhavi’de Lipton Fabrikasının Kapa...

Artvin’in Arhavi ilçesinde çay üretimini 1 yıl askıya alan Lipton çay fabrikası çalışanları fabrika önünde eylem yaptı. ...

Arhavi’li Milli Satranççımız Tunahan Yıldız Dünya 10. su Oldu Arhavi’li Milli Satranççımız Tunah...

2019 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda Türk sporcular birer altın ve gümüş, 3 bronz madalya kazandı. ...

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtm...

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu...

Vasfi Kurdoğlu Mazbatasını Alarak Göreve Başladı Vasfi Kurdoğlu Mazbatasını Alarak Göreve...

ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle 2 etkinlik düzenliyor. Etkinlikle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Arhavi’de Lipton Fabrikasının Kapatılması İlçeyi Ayağa Kaldırdı Arhavi’de Lipton Fa...

Artvin’in Arhavi ilçesinde çay üretimini 1 yıl askıya alan L...

Arhavi’li Milli Satranççımız Tunahan Yıldız Dünya 10. su Oldu Arhavi’li Milli Sat...

2019 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda Türk sporcular bi...

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu Belediye Başkanı Vasfi Ku...

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Su Arıtma Tesisinde İnceleme...

Vasfi Kurdoğlu Mazbatasını Alarak Göreve Başladı Vasfi Kurdoğlu Mazbatasın...

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin tamamlanmasının ardınd...

Vasfi Kurdoğlu: ‘Biz Derman Olmak, Nefes Aldırmak İçin Geliyoruz’ Vasfi Kurdoğlu: ‘Bi...

Arhavi CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu’nda durmak y...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre Arhavi CHP Seçim Koordinasyon Merkezini Ziyaret Etti CHP Genel Başkan Yardımcı...

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve İl Başkanı Ahmet Bib...

Arhavi’de CHP Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı Gerçekleştirildi Arhavi’de CHP Seçim...

Arhavi CHP Seçim Koordinasyon Merkezi Milletvekili Uğur Bayr...

Vasfi Kurdoğlu Kadınlar Gününü Kadınlara Çiçek Vererek Kutladı Vasfi Kurdoğlu Kadınlar G...

Arhavi CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu 8 Mart Dünya...

Vasfi Kurdoğlu’ndan Eğitime Özel Önem Vasfi Kurdoğlu’ndan...

Arhavi’de CHP Belediye Başkan adayı Vasfi Kurdoğlu bu defa e...

CHP Arhavi Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu Siyaset Sahnesine Renk Kattı CHP Arhavi Belediye Başka...

CHP Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Arhavi’de siyaset...

FOTOĞRAF GALERİSİ
SİNEMA HABERLERİ
VİDEO